יום ראשון, 11 במרץ 2012

המדע בשירות המטבח הבריא - חלק ב'כנס מסלמני גרופ חלק שני:  טפאל וטפלון – זה ממש לא אותו דבר...

כל בשלן מצוי יודע, שאחד מסממני ההצלחה של בישול מוצלח, טיגון מדויק או אפייה מרשימה, זה החילוץ הנקי מהכלי שבו השתמשת. דורות של בשלנים חוו מפחי נפש, כשהיצירה הטעימה והמושקעת שלהם, חולצה מפורקת, מעוכה או מתפוררת, כשעל הכלים נותרו השכבות התחתונות, כשהן דבוקות לקרקעית ומפויחות בחלקן. ואם תשאלו את הבשלן המתוסכל, איך היה יכול למנוע את האסון, מיד יענה לכם, ש"חבל שלא השתמשתי בטפלון"...

טפלון הוא השם המסחרי לציפוי חכם למניעת הידבקות המזון לכלי הבישול, שהומצא במחצית הראשונה של המאה העשרים, וזכה לתפוצה נרחבת ומהירה בעולם המערבי. בשלני הדור ההוא היו הראשונים ליהנות מפתרון, שבשימוש נכון נתן מענה לבעיות החילוץ, לצד האפשרות לבישול ללא שומן. וכמו כל המצאה מצליחה, החומר המקורי החל לזכות בחיקויים, שרובם הוכחו כנחותים מבחינת עמידותם לאורך זמן, אבל גם מסוכנים לבריאות! ברובם נדגמה נוכחות של שלושה מרכיבים כימיים, שמשפיעים לרעה על בריאותנו: עופרת, קדמיום ו-PFOA. המצב הגיע עד לכדי כך, שרשויות הבריאות במדינות מתוקנות החמירו את התקנים לייצור ציפוי הפלא, ובחלקן אסרו על השימוש במוצרים, שבהם נכחו החומרים המסוכנים.

בדיוק כאן נכנסת לתמונה חברת TEFAL, שהוקמה לפני כ-56 שנה, והפכה להיות המובילה בעולם בייצור כלי בישול, המצופים בתרכובת הקסמים. מה שסייע להתרחבותה המהירה של TEFAL ולהצלחתה המסחררת, הייתה העובדה, שמהרגע הראשון שמו שם את הדגש על בטיחות השימוש, תוך הימנעות מהחומרים המסוכנים, שנפוצו בכל החיקויים. היום, מוצרי TEFAL זוכים להכרה כמוצרי הבישול המצופים הבטוחים בעולם, ואף לאישורים כמוצרים בריאים מטעם ה-FDA האמריקאי. 

TEFAL משווקת בכל העולם ומיוצגת בישראל ע"י חברת Maslamani Group, שהציגה את החידושים האחרונים שלהם בכנס המקצועי, שנערך בסוף השבוע הקודם באילת.
(לפוסט הקודם שהיה על פיירקס).

קבלו סקירה של המוצרים החדשים מבית TEFAL, כפי שהודגמו בכנס:


סדרת FLAVOUR, סדרה חדשה לבשלנים איכותיים
FLAVOUR  הינה סדרת כלי בישול לבשלנים איכותיים. כיום, כשהבישול הבריא הפך לתחביב רציני ביותר הרבה מהבשלנים מחפשים את הכלים האיכותיים ביותר, שיביאו להם את תוצאות הבישול הטובות, האיכותיות והטעימות ביותר.

סדרת FLAVOUR, בעלת מעטפת חיצונית עשויה Cast-Aluminum (אלומיניום דק), עם ציפוי NON STICK מתקדם מקצועי Resist Plus, מיועדת לבשלני הגורמה.
ה- Thermo-spot: תו ההיכר של מוצרי Tefal, הנקודה האדומה שבתחתית המחבתות, משנה את צבעה כשהכלי מגיע לטמפרטורה האידיאלית לבישול ( 180 מעלות).
שינוי הצבע של הטרמוספוט לאדום אחיד מכוון להנמכת גובה הלהבה ל - 50%. כך, אנו משיגים בישול בריא ושימור מקסימלי של הויטמינים והערכים התזונתיים של המזון, כמו גם חסכון באנרגייה נצרכת. 
 
ציפוי הנון-סטיק - Resist Plus : היתרון האיכותי והבידול של מוצרי Tefal. ציפוי המאפשר בישול בריא ללא שמן ושמירה על הערכים התזונתיים של המזון, המונע את את הידבקות המזון לדפנות. Resist Plus, דור חדש והמהפכני של ציפוי ה - non-stick, עם חמש שכבות, העמיד בפני שריטות ושחיקה לאורך זמן. הנוסחה החדשה מגבירה את ביצועי שכבת הnon-stick, הופכת אותה לעמידה לאורך זמן ושומרת על תכונותיה המיוחדות, אשר בזכותן נבנה המוניטין המצוין של Tefal.

פטנט זה, של בסיס מינראלי קשיח, הוא המצאה חדשנית, המשלבת את השימוש במינרלים קשיחים, המצפים את כל שטח הבישול של הכלי ופועלים כשכבת מגן, המונעת מכל פעולות הבישול פגיעה בבסיס הכלי. 
 
תחתית הכלי - היתרון האיכותי השלישי של מוצרי TEFAL, נמצא בבסיס הכלי - הסיר או המחבת. תחתיות הכלים של TEFAL חזקות במיוחד, ומבוססות על שכבת אלומיניום עבה, תוך ניצול אופטימאלי של יתרונות החומר להולכת חום מהירה ופיזור הומוגני של החום, לבישול אחיד.

הסדרה מתאימה לכל סוגי הכיריים (חוץ מאינדוקציה)צאו מהלחץ! בשלו בסיר לחץ. של TEFAL, כמובן...
סיר לחץ, הוא ללא ספק, אחת מהמצאות המאה הקודמת, שהטביעו את חותמן על המטבח המודרני. אין בשלן, שלא מכיר בסגולותיו המופלאות, הן בשיפור טיב הבישול של תבשילים מורכבים והן בחיסכון ניכר בזמן הבישול. אבל, למרבה הצער, סירי הלחץ הראשונים הקנו למוצר המהפכני שם רע, עקב מקרים של פריצת הלחץ באופן בלתי מבוקר, שגרמו לא פעם לפגיעה במשתמש. הזמנים התקדמו, ועימם סירי הלחץ השתפרו, כשהדגש הושם על תכנון נכון של נעילת המכסה, לצד פיתוח שסתומים חכמים לשחרור מבוקר של הלחץ.
חברת TEFAL הוותיקה, מייצרת סירי לחץ מזה שנים רבות והפכה להיות ספקית של רבע מהשימוש העולמי. וכמו בשאר מוצריה, הבטיחות היא בראש מעייניה, מבלי להזניח את החידושים, הנוחות והעיצוב, לרווחת המשתמש. בכנס באילת הוצגו שלושה סירי לחץ חדישים מבית TEFAL, הנחשבים למילה האחרונה בתחום:


הסיר הראשון שהוצג, מבין השלושה, הוא ה - New Clipso Contro. הסיר ידידותי לסביבה ומתהדר בבקרת דיגיטלית.


הסיר השני היה ה - "Acticook", המציג פריצת דרך רעיונית בתחום "הבישול בלחץ": ברגע שנכנס לסיר אוויר, הוא "מסולק" באופן מידי ובכך גורם לבישול להיות מהיר יותר וחסכוני, עד כ- 35% חסכון בזמן הבישול, ביחס לבישול בסיר לחץ מסורתי, ועד כ- 20% חסכון בחשמל. הטיימר החכם של ה - "Acticook" מתוכנת כך, שכל ארוחה מבושלת בו בשלמות. לבשל עימו משול לבישול עם סו שף במטבח: הוא מצלצל כשצריך להפחית את עוצמת החום ומודיע שזמן הבישול נגמר. עוד תכונה חדשנית שלו הינה ה-eco-dos, שהינו למעשה מד מים, המודד בדייקנות את כמות המים שצריך להוסיף לסיר, בהתאם למתכון המבוקש. "Acticook" הוא סיר מהיר ושקט, פשוט וידידותי למשתמש, בין היתר בגלל קלות הפתיחה והסגירה שלו, המאפשרת פתיחת הסיר בקלות במהלך הבישול, לצורך תיקון התיבול או הוספת רכיבים.


הסיר השלישי שהוצג הוא ה- SECURE 5, סיר הלחץ הבטוח ביותר בעולם! בעל 5 מנגנוני בטיחות שונים שמבטיחים הגנה מושלמת!!! עם אפשרות ויסות לחץ הסיר תוך כדי בישול (2 מצבים). הסיר מתאים לכל סוגי הכיריים, כולל כירת אינדוקצייה. תחתית הסיר בעלת 3 שכבות, לחוזק מבני ופיזור חום מהיר ואחיד. לסיר מצורפת סלסלת אידוי עם ידית הרמה וכן, טבלת זמני בישול לירקות בשר ודגים. הסיר והמכסה עשויים מנירוסטה וניתנים להדחה במדיח כלים.
הופתעתי מהמחיר המאוד אטרקטיבי: סיר בנפח 7 ליטר: 644.99  
Natura - סדרת כלי בישול ירוקה חדשה, ידידותית לאדם ולסביבה.  
כלי הבישול בסדרה עשויים אלומיניום יצוק 100% ממוחזר.

סדרת Natura, שפותחה מאלומיניום ממוחזר 100%, הופכת את מלאכת הבישול למהירה, בריאה ובטוחה מאי פעם. הסדרה כוללת את פטנט טפאל היחודי "הנקודה האדומה", שמאפשרת להתחיל לבשל בטמפ' הרצוייה.

ציפוי המגן הפנימי מונע את הידבקות המזון לדפנות, הישרפותו והתפחמותו, ובה בעת לא מחייב שימוש בשמן. Tefal יצרה דור חדש ומהפכני של ציפוי non-stick, עם בסיס קשיח. הנוסחה החדשה מגבירה את ביצועי שכבת הnon-stick והופכת אותה לעמידה לאורך זמן .

כמו שאר המוצרים של חברת Tefal, גם המוצרים מסדרת Natura בטוחים לשימוש, נקיים מחומרים רעילים לאדם ואינם מכילים עופרת, קדמיום או PFOA

הכלים מעוצבים מאלומיניום יצוק 100% ממוחזר, כש- 95% מהחומרים המשמשים לעיצוב המוצרים ניתנים למחזור, כמו אריזות המוצרים, העשויות 100% נייר ממוחזר. אלומיניום יצוק מאפשר חלוקת חום הומוגנית טבעית ובהתאם לכך שימור האנרגיה בתהליך הבישול. אלומיניום יצוק גם מאפשר הגעה לטמפרטורה גבוהה מהר יותר.

המוצרים בסדרה עמידים לאורך זמן, כשבתהליך הבישול בהם, ניתן להשתמש בכלי ששת עשויים מתכת. הסדרה מתאימה לכל סוגי הכיריים, כולל כירת אינדוקצייה. הקוקוט (סיר בישול איטי) וה - shallow (קלחת סיר עם מכסה), מתאימים גם לבישול בתנור.


אפשר לראות בתמונה את הקוקוט ומה שחשבנו עליו.....


לאפות בלי לשרוף - Tefal AIR BAKE
המוצר האחרון והחביב במיוחד שהוצג בכנס, הוא פטנט מדליק, כזה שימנע מהמאפים והעוגיות להשרף!!! הכירו את ה- Tefal AIR BAKE, הלוא הן תבניות אפייה בליין מוצרים חדש וייחודי, המבוסס על טכנולוגייה חדשנית. מעכשיו, גם אם אתם לא קונדיטורים מקצועיים, תוכלו לאפות מאפים שונים ללא חשש!

הטכנולוגיה, שפותחה בארה"ב, מבטיחה תוצאות אפייה מושלמות, מידת לחות ראויה ופריכות מתאימה. כל המוצרים בסדרת התבניות ומגשי AIR ,BAKE בנויים משתי שכבות של משטחי אלומיניום, המבודדות על ידי שכבת אוויר, המונעת מהמשטח להגיע לחימום יתר. בנוסף, סדרת Tefal AIR BAKE מצוידת בטכנולוגיית ה"מיקרו דום " - שקערוריות מיקרו בשכבת הבסיס של התבנית, טכנולוגיה אשר מפחיתה את זמן האפייה. 


בסדרת ה - AIR BAKE מגוון רחב של תבניות אפייה, לתוצאות אפייה מושלמות: תבנית אפייה עגולה (קוטר 22 ס"מ), תבנית טארט (קוטר 22 ס"מ), תבנית מרובעת (23 X 23), תבנית מלבנית לעוגה אנגלית (24X14) ומגש אפיית עוגיות בגודל בינוני (31X32)לסיכום – מעתה, אל תאמרו "טפלון". אמרו "TEFAL", ותזכו במוצרים בריאותיים באמת, ש"על הדרך" מעניקים חווית שימוש נוחה ומהנה, במיטב המסורת של חברת TEFAL העולמית

את מוצרי טפאל החדשים ניתן למצוא ברשת "לגעת באוכל" ובחנויות המובחרות.


בפוסט הבא...מתכון מושלם שיוכן בסיר לחץ מושלם!

16 תגובות:

 1. רשומה מקסימה ותמונות מדהימות

  השבמחק
 2. מיה יקירתי,
  איזה פוסט מעולה! כל כך מקצועי.
  שמחתי להכיר אותך יקירתי :)
  אורלי כהן - חיים וטעים

  השבמחק
  תשובות
  1. אורלי יקירתי, אני שמחתי לא פחות להכיר אותך!
   תודה!!

   מחק
 3. רשומה מקסימה שעושה סדר בבלאגן.
  תמונות נהדרות :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה שמרית! יש כל כך הרבה מה לכתוב על טפאל...שבאאמת צריך לעשות סדר :)

   מחק
 4. איזה יופי של פוסט ואיזה כיף לי שאני מככבת באחת התמונות שבו.
  רצה לקנות לי כמה מוצרים של טפאל. מהיום לא משתמשת בשום דבר אחר.

  השבמחק
  תשובות
  1. מככבת לגמרי! התמונה שלך מקסימה, ורואים בה בדיוק מה את רצה לקנות...*)

   מחק
 5. פוסט מעולה, ערוך נהדר , תענוג לקרוא ולראות!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה חיה'לה! תענוג לקבל מחמאות :)

   מחק
 6. יונית צוקרמן12 במרץ 2012 בשעה 6:53

  זה שאת מצלמת והתמונות שלך הכי יפות, ידוע, אבל הפוסט גם כתוב בצורה כל כך קלילה ומסודרת.
  שאפו מאיה !

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יקירתי! איזה כייף לקרוא
   מיה...בלי א' :)

   מחק
 7. פוסט יפיפיה ערוך נפלא ומאוד ידידותי לקורא, התמונות כמובן משגעות. אהבתי "ביג טיים"!!!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה דגנית , לשמחתי בבלוג שלי מתקיים שת"פ נפלא ביני ובין אודי, אני תורמת בצילום והוא תורם המון בכתיבה
   שמחתי שביקרת כאן!

   מחק
 8. מאיה מאיה מאיה ...איזה דבורה עסוקה שאת ....שאפו על הפוסט ...היה כיף ...אמיתי ...לקרוא ולהיזכר שוב בסופ"ש הזה בו למדנו כול כך הרבה

  השבמחק
 9. שוש חזן גרינברג12 במרץ 2012 בשעה 15:47

  הכלים הללו הם ליגה בפני עצמם, גם מבחינת איכות, גם מבחינת נוחות וכמובן שמבחינה בריאותית.

  השבמחק