יום רביעי, 25 באפריל 2012

המתנה שלי למדינה - לינוקס מינט בחינם!!! (+סיפור אישי קצר...)

לינוקס מינט העברייה - מערכת הפעלה בעברית מלאה - עכשיו להורדה בחינם!

לפני 11 שנים חליתי. קראו לזה "תסמונת התשישות הכרונית", תסמונת שלא יודעים למה היא באה, לאן היא הולכת ואיך לרפא אותה. אבל היא הורסת את החיים, ולי היא הרסה קריירה עשירה ומכובדת כאדריכל פנים ומעצב, ותקעה אותי בבית בלי אפשרות כמעט לתפקד... אבל לאט, לאט, למרות המכה הקשה והיאוש הכבד, התחלתי להרים את הראש, וללמוד בעצמי מחשבים, כריפוי בעיסוק. קראתי מיליוני מאמרים ברשת, פירקתי (והרכבתי!) מאות גרוטאות של מחשבים, והגעתי לרמה שלא הייתה מביישת מעבדת מחשבים וותיקה ומקצועית! אבל ההפתעה הגדולה התרחשה, כשגיליתי את העולם המופלא של הלינוקס - מערכות הפעלה חינמיות, מתקדמות, מהירות, אמינות בטירוף וגם... נטולות ווירוסים! בלי היסוס ובלי להביט אחורה, נטשתי את ביל גייטס, ופניתי להתמקצע בתוכנת ההפעלה המדהימה והחינמית (!!!) הזאת, שעולה על החלונות כמעט בכל היבט. ומכיוון שעיצוב זה בנשמתי, מצאתי את עצמי יושב ומעצב מחדש הפצות לינוקס שונות, עד למצב שהתחלתי ליצור הפצות משלי (הפצה, זה הכינוי הלינוקסאי למערכת הפעלה...).

עם הזמן, התמקדתי בהפצה שאני מחבב במיוחד - בלינוקס מינט. מינט מבוססת על ההפצה הפופולארית אובונטו, אבל עם מאפייני עיצוב משופרים, בעיניי, ממשק משתמש נוח יותר, ותאימות מקסימלית למרבית סוגי הקבצים מעולם המולטימדיה (קודקים). וככה, בלי להרגיש, נוצרה תחת ידי הפצה משופרת של לינוקס מינט, שעשירה ביותר תוכנות, עם הגדרות משופרות לשימוש יותר נוח ובעיקר - עם תאימות מלאה לעברית, היישר מהקופסה. את הלינוקס מינט "שלי" ניתן להתקין באופן עצמאי, במהירות ובקלות, ומיד לאחר ההתקנה היא פועלת במלואה, בעברית מלאה, עם כל התוכנת הדרושות למרבית סוגי השימושים - אופיס מלא (ליברה-אופיס), תוכנות עיבוד תמונות, ווידאו או סאונד, ועוד צ'ופרים רבים.כמיטב המסורת בקהילת לינוקס העולמית, שהיא סיפור חברתי מרשים בפני עצמו, החלטתי לאפשר לעולם ליהנות מפרי עמלי, ושחררתי את ההפצה שבניתי לשימוש חינמי, לכל דורש. 

ההפצה ניתנת להורדה בחינם מהכתובת הבאה: www.personalinux.com. באתר זה גם תמצאו פירוט נרחב עם התוכנות המתלוות, ושני מדריכים להורדה - גם להתקנה עצמה וגם לשימוש.

הנה כמה תצלומי מסך (לחצו על התמונה להגדלה):

תיהנו!

ו... מזל טוב למדינה!


להורדת לינוקס מינט העברייה: www.personalinux.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה