שוקולד זה הכי…

שמחה לשתף בפוסט אורח מ"הבלוג של יונתן"שהביא רשמים מסדנת השוקולד שלי.
ובהזדמנות זאת להודות ליונתן ואשתו המקסימה, שבחרו לחגוג את יום ההולדת איתי ועם השוקולד :)לכבוד יום הולדתה של אשתי חיפשתי מתנה מקורית, כל מי שהציע בנג'י או צניחה זוגית כנראה שלא ממש מכיר אותנו. חשבתי אולי על איזושהי סדנת בישול, אבל היה חסר לי משהו ואז נזכרתי – אולי מיה?
את מיה פגשתי לראשונה בסדנת בישול, ומאז נפגשנו באירועים שונים. ידעתי שהיא עוסקת בשוקולד ומעבירה סדנאות, אבל אני מודה שלא התעמקתי יתר על המידה.
עכשיו הגיע הזמן להתעמק, מצאתי את האתר שלה וגיליתי שיש בו מגוון סדנאות שוקולד ואפילו מבחר סדנאות פרטיות. אחרי מעט התייעצות עם אשתי וגם עם מיה, בחרתי סדנה, תאריך ושעה וכל שנותר הוא להמתין…
ביום חמישי בבוקר הגענו לסטודיו אמנות מתוקה, מיה קיבלה את פנינו והתיישבנו לשמוע הסבר על ההיסטוריה של הקקאו והשוקולד וגם על ההיסטוריה של מיה והשוקולד.
כמו לקפה, גם לשוקולד יש היסטוריה מעניינת עליה ניתן לקרוא במקומות רבים כולל באתר. למדנו על ההבדלים בין סוגי השוקולד (כולל טעימות), על מוצקי קקאו ועוד.
מיה למדה על שוקולד גם בבלגיה ועוסקת בהוראת השוקולד – קורס שוקולטיירים, סדנאות למקצוענים וחובבים כבר מעל 10 שנים.אבל סדנה אינה הרצאה ומהר מאוד מצאנו את עצמנו מעורבים בהכנת שוקולטה מותאמת אישית. משקה חורפי נהדר שמתאים גם לימי קיץ בתוך המיזוג.


 
אחרי השוקולטה הכנו 3 סוגי טראפלים, המתכונים לא מסובכים וניתנים גם לביצוע בבית.


מספר כלים ייעודיים עשויים לסייע רבות – אך הם אינך בגדר חובה.
קיבלנו הסברים היכן ניתן לשנות ולאלתר והיכן דווקא חשוב לדייק.
טעמנו, צילמנו והפנמנו, את מה שכבר ידענו – שוקולד זה יאממי.
את הטעם המופלא אי אפשר לשחזר בבלוג – אבל תמונות אפשר.
מומלץ ביותר!!!

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה