יום שלישי, 29 בינואר 2013

GAGGENAU - Fascinating Form Follows Futuristic Function

 

אתם שואלים את עצמכם, בוודאי, למה בחרתי כותרת באנגלית. התשובה לכך טמונה בהיסטוריה שלי כמרצה לעיצוב. בשיעור הראשון של כל קורס, הייתי משנן לסטודנטים את כלל הברזל של עיצוב נכון: Form Follows Function, או בקיצור "טריפל F". ובתרגום פשוט - קודם באה הפונקציה ומכתיבה לנו את הצורה, ולא להיפך. השבוע, כשהגעתי להשקת אולם התצוגה החדש של Gaggenau בארץ, לא יכולת שלא להיזכר במשוואה הנ"ל, כשמיד השתרבבו לתוכה שני F-ים נוספים: Fascinating ו-Futuristic: מקסים/שובה לב/מרתק ועתידני. אלו הן אושיות העיצוב של מוצרי Gaggenau מימיהם הראשונים, כחלוצים בתחום מוצרי החשמל למטבח, אושיות שמלוות אותם עד היום. אותי, כמעצב מוצר ופנים, זה מרגש פעמיים. גם מעצם העיצוב המוקפד המלווה את הטכנולוגיה העתידנית, וגם מעצם העובדה, שהחברה לא מתפשרת על פתרונות חלופיים (וזולים) המצויים היום בשפע, אלא ממשיכה את מסורת ההקפדה הפנאטית על איכות. Gaggenau מציבים את הרף הגבוה שלהם בכל אספקט של המוצר, ובאופן טבעי גם בתג המחיר, שממצב את מוצריהם בפסגת מוצרי היוקרה. ומסתבר, של-Gaggenau יש, גם בארץ, קהל לקוחות נאמן, שיודע להעריך ולהוקיר את החדשנות הטכנולוגית ואת האיכות ומוכן לשלם עליהם במיטב כספו. ואם להקדיש מחשבה שניה לסוגית המחיר, הרי שהשקעה במוצר כמו Gaggenau, היא השקעה לחיים. מוצר של Gaggenau מבטיח עמידות ואמינות לאורך שנים, כשהחדשנות עמה הוא מגיע, תשאיר אותו מעודכן לעוד כמה דורות של חידושים טכנולוגיים.

קצת היסטוריה, על קצה המזלג: 
Gaggenau נוסד בשנת 1683 והחל את דרכו כמפעל ברזל, שהתמחה בתחום האמאייל, בעיקר כיצרן מוביל של שלטי חוצות באירופה. בתחילת המאה ה-20 Gaggenau הפכו להיות המובילים בייצור מוצרי מטבח, כמו כיריים ותנורי אפייה והיו הראשונים להציע תנורים מבוססי חשמל (במקום גז...). מפעלי Gaggenau עברו טלטלה קשה בתקופת מלחמת העולם השנייה ונאלצו להשתקם ולהיבנות מחדש. בזמן קצר Gaggenau חזרו להוביל את השוק בחדשנות ובעיצוב, והיו הראשונים להציע מוצרי Built-in, כיריים מודולאריות, קולטי אדים ותנורי אפייה ברוחב 90 ס"מ. בשנת 1995 Gaggenau הצטרפו לקונצרן הענק B.S.H ועשו קפיצת מדרגה של ממש לעתידנות במטבח, עם החדרת האלומיניום המלוטש למוצריהם, כיריים מבוססות אינדוקציה ותנורי אדים חדשניים, כשאת כל הסיינס-פיקשן הזה מלווה עיצוב מוקפד חוצה דורות וכאמור, חומרים ואיכות ייצור חסרי תקדים. היום Gaggenau ממוקם במקום התשיעי ברשימת שלושים מותגי היוקרה המובילים בעולם והינו מותג מוצרי החשמל היחיד ברשימה זו. יתרה מכך, מידי שנה רושם המותג לזכותו יותר מ 300 פטנטים רשומים עולמיים.


אולם התצוגה החדש של Gaggenau בהרצליה פיתוח,  מאוד מחמיא למוצרים וכולל, בין היתר, גם אולם בישול, שבו נערכות הדגמות של המוצרים ב-LIVE, ע"י שפים בכירים. באירוע ההשקה הודגמו לנו מוצרי הדגל של החברה, שהשאירו אותנו פעורי פה במלוא מובן המילה. הנה תיאור קצר של המוצרים, כפי שנמסר לנו באירוע:

Full surface induction – CX480
כיריים אינדוקציה גמישות, המהוות למעשה משטח אחד לבישול בגודל של 2800 ס"מר. גודל משטח הבישול מאפשר להשתמש בסירי בישול בגדלים שונים הניתנים למיקום על פני המשטח במיקומים שונים ומשתנים דבר המאפשר גמישות רבה בבישול וחופש פעולה. משטח האינדוקציה הגמיש מזהה באופן אוטומטי את מיקום כלי הבישול על המשטח, את מספר כלי הבישול, גודלם וצורתם. החום יווצר רק במקום בו מונח הסיר על גבי המשטח. הפעלת הכיריים מתבצעת על ידי תצוגה דיגיטלית חדשנית המופעלת במגע אצבע:


 כך שבכל מקום על פני משטח הבישול בו מונח סיר תדלק גלילת מספרים באמצעותה ניתן יהיה לבחור את עוצמת החום הרצויה מתוך 17 עוצמות חום אפשריות. יתרה מכך, לכל סיר המתבשל על המשטח טיימר כיבוי משלו. משטח הכיריים עשוי מזכוכית מחוסמת ומעוצבת.

מחיר מומלץ לצרכן – 37,000 ₪קולט "אי" להתקנה מהתקרה AI280
קולט ייחודי זה, מאובזר במנגנון יניקה ייחודי היוצר אפקט יניקה דו צדדי, Quanda Effect המאפשר שאיבת אדי הבישול גם מלמטה וגם מחריצי יניקה עליונים ייחודיים הנמצאים בקולט. אפקט דו צדדי זה מאפשר יניקה אפקטיבית במיוחד של אדי הבישול גם בעוצמה הנמוכה ביותר. פיקוד ההפעלה של הקולט, ממוקם משני צידי הקולט ומאפשר נוחות מירבית רב כיוונית בהפעלתו. ניתן להתקין את הקולט באופן של יניקת אדי הבישול החוצה וגם בצורה של סיחרור אוויר פנימי (סירקולציה) באמצעות פילטר פחם פעיל, לנוחיות הלקוח. הקולט כולל תאורה דקורטיבית הניתנת לעמעום לפי הצורך.

מחיר מומלץ לצרכן 27,000 ש"חתנור אידוי BS270
תנור האידוי מבית GAGGENAU   מיועד למעוניינים בבישול בריא בצורת אידוי. צורת בישול זו מאפשרת שמירה על הערכים התזונתיים אשר במזון שהם הויטמינים והמינרלים. התנור, הינו חסכוני בחשמל (דירוג אנרגטי A) ובהתאם לסוג הבישול והמזון המיועד להכנה, מאפשר שימוש בטמפרטורות הנעות בין 30 ל 230 מעלות ובין 0 ל 100  אחוזי לחות.
השימוש בטכנולוגיה מתקדמת מאפשר לחבר כניסה ויציאה של מים ישירות לתנור האידוי ללא צורך במיכל מים נוסף וזאת על מנת לאפשר את פונקצית הבישול באידוי. לבחירת הצרכן אפשרות למיקום דלת התנור מימין או שמאל כמו גם אפשרות לבחור את מיקום פנל פיקוד המוצר בחלק העליון או התחתון בהתאם לקו העיצובי של שאר מוצרי החשמל במטבח.

מחיר מומלץ לצרכן 25,000 ₪


אין תגובות:

פרסום תגובה