יום שני, 25 בפברואר 2013

מנגה 2013 - תרבות הקומיקס היפני ביאמטויה, הוד השרון

 
מסעדת יאמטויה שבהוד השרון מצדיקה שוב את הגדרתה כ"בית אוכל ותרבות יפנית" ומציגה בחודש הקרוב את תרבות הקומיקס היפני - ה"מנגה". לאיה אימטני, השפית ובעלת המקום, זיקה אישית לאמנות המנגה, שכן אחיה טטסו אימטני, נחשב לאחד מאמני המנגה המובילים ביפן. התערוכה, הנקראת "גיבורי-תרבות וגיבורי-על", תוצג על קירות המסעדה עד 25.3.13 וכוללת עבודות של אמני מנגה יפניים, לצד יצירות לא פחות מרשימות של אמנים ישראליים מוכשרים. את התערוכה אצר מאור קשת והיא מציגה קשת מייצגת ונאמנה של כל מגמות המנגה בתקופתנו. התערוכה תתקיים כחלק משיתוף פעולה עם כנס הארוקון 2013, הכנס השנתי של ארגון אמא"י - ארגון המנגה והאנימה של ישראל.


עיון קצר בוויקיפדיה (מומלץ!) הבהיר לנו, שיפן היא מלכת הקומיקס העולמי! למעלה מ-50% (!) מתושביה קוראים קומיקס לפחות פעם בשבוע ולאומנות היפנית בתחום השפעה ניכרת על העולם כולו. תרגום המילה "מנגה" מעיד על משמעותה - מן = ציור, גה = מגוחך. ובקיצור - ציור מגוחך... אומני המנגה של ימינו מקבלים חיזוק משמעותי משפע האפשרויות שמציעות להם תוכנות המחשב לאנימציה ולציור תלת ממדי, המשולבות בין היתר במשחקי המחשב המרהיבים שנפוצים היום והתוצאות ניכרות בעבודותיהם.


אנחנו ממליצים מכל הלב לקפוץ ליאמטוייה בהוד השרון וליהנות מהתערוכה יוצאת הדופן וכמובן, להתענג באותה הזדמנות על התפריט היפני האותנטי הנפלא, פרי יצירתה של איה המוכשרת, עליו כתבנו כבר לא פעם בעבר ( על האוכל קראו כאן: ימאטויה ללא גלוטן וגם: ימאטויה ). וגם אם תסתפקו בכוסית סאקה או בלגימת צ’ויה אומשו על הבר, תוך כדי צפייה בתערוכה - תיהנו לא פחות...

שתהיה לכם קפיצה מהנה ליפן הקטנה...


בני ברית 6, הוד השרון
טלפון: 09-7407554

התערוכה, "גיבורי-תרבות וגיבורי-על", תוצג על קירות המסעדה עד 25.3.13 .

אין תגובות:

פרסום תגובה