יום שישי, 8 במרץ 2013

דברים שלא ידענו - מוצרים לבריאות האישה, על פי טבע אלטמן


תוספי תזונה הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, אבל מסתבר, שיש הבדל בספיגתם בין גברים ונשים. את העובדה הזאת לקחה חברת אלטמן, מהוותיקות בתחום, צעד אחד קדימה, והשיקה קו של תוספי תזונה, שמותאמים במיוחד לנשים. ההתאמה היא גם בייעוד ובשימושים הייחודיים לנשים, וגם במינונים ובהרכבי החומרים. לכבוד יום האישה, החל ממש בעת כתיבת שורות אלו (גברים - שמעתם?!), הוזמנתי להצגת המוצרים החדשים, בחברותא נשית אוהדת ותומכת. אז הנה, קוראותיי הנאמנות, אני מביאה לכם את המידע והנתונים ככתבם וכלשונם, כפי שנמסרו לנו על ידי חברת אלטמן. שיהיה לבריאותכן!


אלטמן רוקחות טבעית מציגה לקראת יום האישה הבינלאומי מגוון תוספי תזונה שנכונים לנשים בכל גיל ובכל מצב בריאותי, פרוביוטיקה לשמירה על הבריאות האינטימית הטוב, הרע ומה שבניהם. הרכב הפלורה הנרתיקית נמצא במצב תקין בשיווי משקל בין החיידקים "הטובים" ל"מזיקים". הרכב זה עלול להשתנות כתוצאה מגורמים שונים כגון שינויים הורמונליים, גיל, יחסי מין, שימוש בתרופות, אמצעי מניעה, דימום רחמי, חשיפה לחומרי היגיינה או שטיפות נרתיקיות ובמצבים דלקתיים שונים של הנרתיק. וגינוזיס חיידקית ) BV-Bacterial Vaginosis ( נחשבת הגורם העיקרי לתסמינים נרתיקיים בנשים בגיל הפוריות ברחבי העולם והגורם השני לתסמינים אלה בנשים בישראל. BV הינה הפרעה המאופיינת בשינוי בהרכב הפלורה הנרתיקית, עם ירידה בכמות חיידקי הלקטובצילי, ועליה בכמותם של חיידקים אחרים, כאשר הביטויים הקליניים האופייניים ל־ BV הם הפרשה מרובה בעלת ריח רע. בטיפול ב־ BV , טיפולים אנטיביוטיים כרוכים בשיעור ריפוי של 60-80% בטווח של 4 שבועות ובחזרה סימפטומטית של BV בכ־ 30% מן הנשים תוך 3 חודשי טיפול, ועד 50-70% חזרה תוך שנה.

פרוביוטיק פמינה

הבחירה של הגניקולוגים בישראל - והבחירה שלך לבריאות אינטימית מכילים זני פרוביוטיקה רשומים, דבר המאפשר סטנדרטים גבוהים של איכות ובטיחות לפרוביוטיק פמינה 12 שנות וותק וניסיון בישראל, מומלץ לשילוב עם טיפול קונבנציונאלי.
סיבות שמקורן אינו גנטי מתבטאות בדרך כלל בכך שמספר גדול של שערות נכנסות לשלב המנוחה – טלוגן, מצב זה הוא לרוב הפיך. נשירה בשלב הטלוגן יכולה להתרחש לאחר הלידה, במצבי תת תזונה, מתח, לחץ בעת מצבי מחלה שונים – בלוטת התריס, סוכרת, אנמיה, זאבת. נשירה בשלב אנגן יכולה להיות על רקע טיפול בכימותרפיה, טיפול אנטי סרטני, נגד פרקינסון, נוגדי חומציות, נוגדי קרישה, גאוט, טיפול אנטי דלקתי, טיפול אנטי דיכאוני, טיפול בחוסמי בטא וחוסמי תעלות סידן.


"לוחמה ביולוגית מתקדמת" תוספת חיידקים פרוביוטיים לטיפול האנטיביוטי עשויה לתרום במצבי BV , כך מסבירה ד"ר אחינועם לב־שגיא בכתבה "השימוש בתכשירים פרוביוטיים לטיפול בדלקות בנרתיק". היא מתארת כי  6 העבודות שבדקו את השפעת פרוביוטיקה בנוסף לטיפול האנטיביוטי המקובל, השתמשו בפרוטוקולים אנטיביוטיים שונים לחלוטין זה מזה. חמש עבודות דווחו על שיפור בתוצאות הטיפול תחת תוספת של פרוביוטיקה לעומת עבודתו של Eriksson שלא מצאה שינוי בשיעורי הריפוי. התכשירים הפרוביוטיים שהראו יעילות בטיפול כללו L. rhamnosus GR-1 ו־ L. Reuteri RC )משווק בישראל, פרוביוטיק פמינה L. casei rhamnosus 35 ,)eXpert )בישראל, "פרוביוטיק פמינה" כמוסות וגינליות(, כמוסות וגינליות של L. Brevis, L. salivarius, L. plantarum )לא משווק בישראל(, L. gasseri ו־ L. rhamnosus )לא משווק בישראל(. זנים רשומים עושים את ההבדל, ד"ר אחינועם לב־שגיא מוסיפה בכתבה כי זני חיידקים ספציפיים עשויים להיות שונים ביכולתם לשקם את הפלורה התקינה ולווסת את התרבותם של חיידקים פתוגניים. גורמי המפתח ליעילותם של לקטובצילים לטיפול בהפרעות נרתיקיות הינם היכולת שלהם להגיע אל הנרתיק, להיצמד לתאי האפיתל ולהציג פעילות אנטי־חיידקית. זיהומים נפוצים נוספים בווגינה הם זיהומים פטרייתיים, אשר העיקרי מבניהם הוא זיהום הקנדידה. גם במקרה הזה מצאו מחקרים כי לחיידקים הפרוביוטיים השפעה מיטיבה, אך לא לכולם אותה השפעה; לזני פרוביוטיקה שונים יש השפעות שונות. במחקר קליני, מבוקר כפול סמיות בחנו את השפעת שילוב זני החיידקים L. rhamnosus GR-1 ו־ L. Reuteri RC )משווק בישראל, פרוביוטיק פמינה eXpert ( עם פלוקונזול )אגיסטן(. במחקר שנמשך 4 שבועות קיבלו נשים אשר אובחנו עם קנדידה ואגינלית טיפול של פלוקונזול, עם וללא פרוביוטיקה. מתוצאות המחקר עלה כי שילוב זני החיידקים L. rhamnosus GR-1 ו־ L. Reuteri RC )משווק בישראל, פרוביוטיק פמינה eXpert ( עם פלוקונזול )אגיסטן( הביא להגברת יעילות הטיפול, כך שאחוז שיעורי הריפוי היה גבוה ב־ 28% לעומת הפלוקונזול לבדו.

*** חומרים נלקחו מתוך כתבתה של ד"ר אחינועם לב־שגיא בכתב העת .Mediacl Mediaחמוציות! או לא להיות...
לא על האנטיביוטיקה לבדה
לפני שתקראו את ההסבר המפורט, אני נכנסת לשידור עם עדות אישית: אני סבלתי מגיל צעיר מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן, מי שחוותה את החוויה תוכל להזדהות בקלות...סיוט!
שוב ושוב קיבלתי אנטיביוטיקה שאמנם הקלה בתווך הקצר, אך לא מנעה את חזרת הדלקת אלא להיפך..
לפני שנים רבות גיליתי את קסם החמוציות שהפכו להיות חלק מחיי, והדלקת..הפכה ללא יותר מזכרון רחוק וצורב!
דלקות בדרכי השתן, ) UTIs (Urinary Tract Infections הם מבין הזיהומים הבקטריאליים הנפוצים בנשים. הטיפול הסטנדרטי כיום ל- UTI הוא אנטיביוטי, אך עדיין בחלק מהמקרים הזיהום חוזר ,והופך לכרוני, ונשים יחוו דלקות חוזרות בדרכי השתן ) rUTI - recurrent UTI (. הטיפול המקובל במצבים אלו הוא טיפול אנטיביוטי לטווח ארוך. טיפול אנטיביוטי מלווה לעיתים בתופעות לוואי, אחת החמורות מבניהן היא היווצרות חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.

חמוציות– מנגנון פעולה מתוחכם :במרבית המחלות הזיהומיות השלב הראשוני במחלה כולל הצמדות של הפתוגניים לתאי גופינו,
כך גם במקרה של UTI , כאשר החיידקים הפתוגניים נצמדים לתאי אפיתל דרכי השתן. רכיבים בחמוציות נמצאו בעלי יכולת לתרום למניעת ההצמדה הזו של החיידקים לדרכי השתן. החיידקים שאינם מצליחים להיצמד לתאי אפיתל דרכי השתן נשטפים החוצה וכך נמנע הזיהום. יכולת ביולוגית זו של החמוציות נבדקה מחקרים רבים, אך התוצאות לא היו עקביות. הסיבה? ייתכן מאד שבשל חוסר אחידות בין מוצרי החמוציות שנבחנו. יש חמוציות, ויש חמוציות...
כאשר אנו מדברים על מיצוי מצמח חשוב להבין כי ישנה שונות רבה בין מיצוי למיצוי וכי יש חשיבות לטכנולוגיה בה נערך המיצוי, לאיכות חומר הגלם ולמעבר הרכיב בבטחה במערכת העיכול.
היתרונות של שימוש במיצוי פטנטי ייחודי רבים ומגוונים, העיקרי שבהם הוא היכולת לבחון את יעילותו ובטיחותו במחקרים.

קרנמיקס BASIC יש חמוציות, ויש ®CranMax כל מוצרי קרנמיקס מכילים את מיצוי החמוציות הייחודי ®CranMax מיצוי ®CranMax נמצא במחקרים תורם לבריאות דרכי השתן, יעיל ובטוח לשימוש טכנולוגיית ®BioShield מגנה על המיצוי במעבר מערכת העיכול, עד הגעתו לאזור הספיגה המתאים .רוטס HR פורמולת רוטס HR משווקת בהצלחה כבר למעלה  מ־ 15 שנה מכיל שילוב ייחודי של 20 רכיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים בתוספת MSM וחומצות אמינו מכיל ברזל ביסגליצינט - ברזל עדין במיוחד על קצה השערה.
השערה בנויה מגוף השערה ושורש השערה. גוף השערה הוא החלק הבולט מעל העור. גוף השערה מורכב מתאים מתים מלאים בחלבון, חלקם הגדול עשוי מקרטין. לאדם מבוגר 150,000-100,000 שערות הצומחות מזקיק השערה ע”י התחלקות תאים בלתי פוסקת בבסיס השורש.

הצמיחה כוללת 3 מחזורים:
1. אנגן – שלב צמיחה, חלוקה בלתי פוסקת של תאים בבסיס השורש.
2. קטגן – שלב ביניים, שלב קצר, אורכו כשבועיים והוא מהווה רק מעבר לשלב הבא.
3. טלוגן – שלב מנוחה, בסוף הצמיחה שערה נחה משך כ־ 100 ימים ואז מתנתקת מהשורש.

באופן נורמלי, עד 90% מזקיקי השיער נמצאים במצב גדילה – אנגן, פחות מ־ 1% נמצאים בשלב ביניים – קטגן, ועד 10% נמצאים במצב מנוחה – טלוגן. כלומר, נשירה של עד 100 שערות ליום היא בגדר הנורמה. מחזורי הצמיחה של השיער לא מתואמים ולכן לרוב שלב המנוחה )שבו מתרחשת נשירת השיער( יכול לעבור בלי שישימו לב עד שאיבוד השיער מגיע ל־ 50% .

התקרחות נשים - מטרד רציני תופעת ההתקרחות בקרב נשים היא פחות נפוצה מאשר אצל גברים, אך עלולה להיות מטרד רציני. הסיבות להתקרחות אצל נשים מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות: סיבות גנטיות וסיבות לא גנטיות. הסיבות הלא גנטיות הן לרוב הפיכות ולכן הן פחות חמורות. הסיבה הגנטית העיקרית לאיבוד שיער אצל נשים היא למעשה אותה סיבה כמו אצל גברים. סיבה גנטית נוספת לנשירת שיער אצל נשים, אם כי יותר נדירה היא Areata Alopecia והיא מופיעה כהתקרחות באזורים נקודתיים בראש. הזרז העיקרי להתקרחות זאת הוא לחצים נפשיים. מחלה זו עלולה להתפתח ל־ Alopecia Totalis או Alopecia Universalis מחלות הגורמות להתקרחות מלאה בראש או בכל הגוף בהתאמה. נשירה – לא גזירת גורל

כשר


מגנוליה לפרוח בגיל המעבר, שילוב ייחודי של רכיבים לגיל המעבר, SoyLife – מיצוי פטנטי הנחקר ביותר מ־ 35 מחקרים קליניים ונמצא תורם לשיפור בתסמיני גיל המעבר
SoyLife – מיצוי המופק באופן ייחודי מצמח הסויה, המכיל רמה גבוהה במיוחד של איזופלבונים, והעשיר במיוחד בדיידזאין - איזופלבון נחקר במיוחד
SoyLife נמצא במחקרים בטיחותי לשימוש לאורך זמן
בתוספת 400 מ"ג מגנזיום כמוסה אחת ליום.

פיטואסטרוגנים לגיל המעבר – איכות בטיחות ומינון פיטואסטרוגנים מי אתם? כשמם כן הם, פיטואסטרוגנים הן תרכובות צמחיות אשר דמיונן למבנה הבסיסי של אסטרוגן הביא לשמן "פיטו־אסטרוגנים" )אסטרוגן צמחי(. הקבוצות העיקריות של פיטואסטרוגנים הן איזופלבונים

Isoflavones( ( וליגננים ) Lignans (. צמחים הידועים כמכילים ריכוז גבוה של פיטואסטרוגנים הם פולי הסויה, גרעיני הפשתן ודגנים נוספים.

הדחיפה העיקרית למחקר בנושא הפיטואסטרוגנים נבעה מתצפיות בשנות ה־ 80 שהראו כי נשים יפניות מדווחות על שכיחות נמוכה של תופעות גיל־המעבר בהשוואה לנשים מערביות. מאז פורסמו מחקרים רבים בנושא, ובסקירה שיטתית ומטה אנליזה שפורסמה ב־ 2012 מסכמים המחברים כי השימוש באיזופלבונים עדיף על פלסבו בהפחתת השכיחות והעוצמה של גלי החום בגיל־המעבר.

טיפול הורמונאלי – לא לכולם. למרות היעילות הרבה של הטיפול ההורמונלי, מרבית הנשים, מסיבות אלו ואחרות, אינן נוטלות תחליף אסטרוגני כלשהו, וכתוצאה מכך חשופות במשך שנים רבות לכל הסיכונים הקשורים לחסר באסטרוגן.

מה הבטיחות בשימוש? פרופ' אמנון בז'יז'ינסקי מסביר כידוע השימוש בטיפול הורמונלי חליפי )אסטרוגן+פרוגסטרון( כרוך בעליה מסוימת בשיעורי תחלואה, בעיקר תופעות טרובואמבוליות, שבץ מוחי, אבני מרה וסרטן השד. עם התגברות השימוש בתכשירי פיטואסטרוגנים שונים הועלתה שאלת בטיחותם בהשוואה לסיכוני הטיפול ההורמונלי, כך מסביר פרופ' אמנון בז'יז'ינסקי בכתבתו "פיטואסטרוגנים ותסמיני גיל המעבר". הוא מוסיף כי עשרות המחקרים המבוקרים שפורסמו בשנים האחרונות לבדיקת השפעתם הקלינית של פיטואסטרוגנים מספקים מידע רב על בטיחות השימוש בהם. ישנם אף מספר מחקרים אשר כוונו ספציפית לבדיקת בטיחות השימוש בתכשירים פיטואסטרוגניים שונים. מחקר Osteoporosis Prevention Using Soy) OPUS ) לדוג', בחן את יעילות ובטיחות השימוש מיצוי המבוסס על נבט הסויה ) ®Soylife (, למניעת אוסטאופורוזיס בנשים בגיל המעבר. במחקר נכללו 406 נשים בגיל המעבר ונבחנו בו מינונים של עד 120 מ"ג פיטואסטרוגנים ליום, במשך שנתיים. מתוצאות המחקר עולה כי בכל המדדים שנבדקו; צפיפות רקמת השד, מדדים ביוכימיים, פעילות בלוטת התריס ועובי רירית הרחם, צריכת פיטואסטרוגנים נמצאה בטוחה. מינון, למה ולמי פרופ' אמנון בז'יז'ינסקי טוען בכתבתו כי הצריכה הממוצעת של איזופלבונים בקרב נשים יפניות נעה בין 25 ל־ 50 מ"ג ליום, ומחקרים מרמזים על כך שהצריכה הדרושה להקלת גלי חום היא בסביבות 50 מ"ג ליום, ובסביבות 90 מ"ג ליום כדי לשפר את בריאות העצם.
מגנזיום – מלך המינרלים החדש לאחרונה הסתבר כי הימצאות ערכים נמוכים של מגנזיום הינה תופעה נפוצה בעולם המערבי, ריכוז המגנזיום במזון במדינות המערב נמצא במגמת ירידה מתמדת ותורם למניעת החסר יחד עם תזונה ירודה, כאשר חסר זה מחמיר עם הגיל עקב שינוי נוסף בהרגלי התזונה ושינוי בכושר הספיגה דרך המעי. בבדיקה שנערכה בישראל בקרב צעירים וצעירות )בממוצע בני 30 ( נמצא כי ל־ 60% מהנבדקים היה חסר מגנזיום. המגנזיום הינו מינרל חשוב ביותר, הוא מתפקד בלמעלה מ־ 300 תגובות ביוכימיות בגופינו וחיוני במיוחד לתפקוד השרירים, למינרליזציה של העצם ולבריאות הלב וכלי הדם. חסר במגנזיום קשור בשכיחות יתר של סוכרת, תסמונת מטבולית, ותחלואה ותמותה קרדיווסקולרית.

*** חומרים נלקחו מתוך כתבתו של פרופ' אמנון בז'יז'ינסקי בכתב העת .Mediacl Media


מה נשאר עוד לכתוב...:
נשים יקרות, שמרו על בריאותכן! יום האישה שמח ובריא לכולנו!!!תגובה 1: