יום שני, 3 בפברואר 2014

יקב פסגות - היסטוריה וערכים בניחוח משכר...

יין הוא הרבה מעבר ליין. תרבויות שלמות סובבות סביב המשקה הנצחי הזה, שמשמש אותנו לכל כך הרבה אמירות בחיים - מקדשים איתו, מברכים איתו, משמחים איתו, חותמים איתו, מתנחמים איתו וכמובן ש"סתם" נהנים ממנו לצד מאכלים אהובים. אבל כמה פעמים יצא לכם להתחקות איתו אחר ההיסטוריה? אחר עולם שלם שנעלם, שמקבל בזכותו חיים חדשים? זה בדיוק מה שקורה למי שמבקר ביקב "פסגות" שבמטה בנימין - המקום בו מייצרים את אחד מיינות הבוטיק המשובחים ביותר בארץ הקודש. זכיתי להכיר את המקום בסיור עיתונאים ובלוגרים וגם לטעום מהיין המשובח. 

יקב פסגות הינו היקב היחיד בארץ המשלב ערכים, תנ"ך, נוף ויין. במקום מרכז מבקרים מרשים ומעניין המשלב הסבר על דרך ייצור היין מלפני 3000 שנה ועד היום, חוויה ייחודית לכל המשפחה, כולל משחק טריויה מעניין, הסבר על אזור מטה בנימין וכמובן גם טעימות יין וגבינות.

יקב פסגות הוקם בשנת 2003 ומאז גדל בהתמדה. בבציר 2012 הגיע ייצור הבקבוקים לכ-200,000 בקבוקים בשנה, כאשר למעלה מ- 60% מהם מיוצא לעשרות מדינות בעולם. כרמי היקב נטועים על טרסות גיר ציוריות בגובה 900 מטר מעל פני הים בישוב פסגות שבבנימין, תנאים המייצרים טרואר המצמיח פרי מרוכז ואיכותי

 

כיום, מייצר יקב פסגות תשעה סוגיי יינות שונים: קברנה סובניון מכרם יחידני, קברנה סובניון פרת, שיראז, קבנורנה פראנק, מרלו, שארדונה ופסגות אדום 2011- יין הדגל של היקב. פסגות אדום הינו יין המורכב משילוב ייחודי של ענבי קברנה סוביניון, ענבי מרלו, ענבי קברנה פראנק וענבי פטיט וורדו. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 14 חודשים ומתאפיין בגוף מלא ועשיר עם תיבול עדין וניחוחות וניל המשתלבים עם טעמי פירות יער וצימוקים.לאיכות כרמי יקב פסגות הכרה עולמית. יינות היקב מתמודדים בתחרויות עולמיות רבות במהלך השנה, וגורפים עשרות פרסים ומדליות. בחודש שעבר קיבלו כל יינות יקב פסגות מדליות זהב וכסף בתחרות היינות השנתית שערך אתר 1001degustations.com. אל האתר, שהוקם על ידי יינים צרפתיים במטרה להגדיל את החשיפה לתחום היין בעולם, נכנסים בממוצע למעלה מ- 2 מיליון גולשים ביום. בתחרות השנתית השתתפו עשרות יקבים מכל העולם, ביניהן מעצמות יין מובהקות כמו צרפת, איטליה, ספרד, ארגנטינה, גרמניה, ,ארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה. זוהי הפעם הראשונה בה כל יינות היקב שנשלחו לתחרות זכו באחד משלושת המקומות הראשונים.

יעקב ברג מנכ"ל היקב
 

בשנת 2010 הקימה המועצה האזורית מטה בנימין את מרכז המבקרים נחלת בנימין - יקב פסגות. המרכז חושף בפני מבקריו את דרך ייצור היין ומעביר את מבקריו מסע בארץ התנ"ך וההיסטוריה של עם ישראל. היקב ומרכז המבקרים נמצאים בפסגת גבעה המשקיפה על נוף מרהיב של יישובי בנימין והרי אדום. במקום ניתן לערוך אירועים באווירה הקסומה מול הנוף הבראשיתי, כגון בר/בת מצווה, בריתות וחתונות. בקיץ המקום מכיל עד כ400 מקומות ובאירועי חורף עד ל200.

אחת מגולות הכותרת, למבקרים במקום, היא שתי המערות, שנחשפו במהלך עבודות הבנייה, שהובילו, כמה (לא) מפתיע - לבית בד תת-קרקעי ולגת עתיקה, שמתוארכות לתקופה של כ-1000 שנה  לפנה"ס. הביקור בפיסת ההיסטוריה הזאת מאוד מרגש ומעניק נופך ייחודי ליין שמיוצר מעל, ביקב המודרני - אתה פתאום מרגיש שאתה לוגם את ההיסטוריה... והטעם משתבח... בחיי!             לקביעת ביקור ביקב פסגות התקשרו -  02-9979333

לחצו כאן למעבר לאתר היקב 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה