יום ראשון, 29 ביוני 2014

דוניא - מסעדה חלבית חדשה במרכז ירושלים החדש והיפה

כל ביקור במרכז ירושלים החדש והמחודש גורם לי להתרגש מחדש. אני חייבת להתוודות, שלמרות הכבוד וההשתאות שאני רוחשת לעברה המפואר של העיר, דווקא השיפוץ המסיבי שעבר מרכז העיר בשנים האחרונות והמהפכה הקולינארית שנלווית לו, גורמים לי התרגשות לא פחותה. 
 

בסיור הכתבים האחרון בירושלים, בו השתתפתי, הציגו לנו את מסעדת "דוניא" החדשה בתחילת המדרחוב של רח' שלומציון המלכה (הידוע בכינויו "שלומצי"). רחוב זה זכור לי עוד מימי הסטודנטיאליים בבצלאל, כרחוב עם כמה ברים אפלוליים ומיסתוריים, אבל זה הפך לאחד מהרחובות המרכזיים ברשת המדרחובים המפוארת של עיר הקודש, לרווחת תושביה והמבקרים הרבים מהארץ ומהעולם.

דוניא ("העולם" בערבית), נפתחה לא מכבר, כשילוב  בין מסעדה חלבית עשירה בשעות היום, לבר תוסס בלילה. כמיטב המסורת המקומית, גם דוניא פורסת שפע שולחנות על מדרכת הרחוב , יש קפה טוב ומגוון ואופציות לארוחת בוקר (בכל שעות היום... התחילו פה להעתיק את תל אביב...). התפריט החלבי היומי הופקד בידיו האמונות של השף הירושלמי תומר אבלס וכולל את מנת הדגל ניוקי ערמונים בשני צבעים, טורטליני סלק, 
 

קבב דג מוסר, רול אבוקדו ומנות מפנקות נוספות של מיני דגים, פסטות, פוקצ'ות חמות מהתנור, סלטים וכריכים,


 . 
יש גם קינוחי שחיתות דוגמת "הצנצנת הלוהטת" - מרנג שוקולד ופקאן, קרם חלבה, קריספי נוגט שערות חלבה וסילאן
המנות גדולות ומפנקות והאווירה במקום חמה ומזמינה. גם על העיצוב לא התפשרו בדוניא ויצרו שילובים מעניינים של חדש וישן, עם פריטי ווינטאג' אורגינליים, כך שהבילוי לא רק נעים לחיך, אלא גם לעין.


אז אם אתם משוטטים בירושלים מכל סיבה שהיא וחושקים בארוחה חלבית או במקום צעיר ותוסס בשעות הלילה, דוניא היא בהחלט אופציה נחמדה.


נציין כי במסעדה גם עסקיות משתלמות בעלות של 58 ₪ הכוללות מנה ראשונה לבחירה +מנה עיקרית לבחירה (אפילו מנות דגים) וכוס מיץ. העיסקיות מוגשות בין השעות 11:30 עד 17:00

דוניא - שלומציון המלכה 1 ירושלים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה