יום ראשון, 10 באוגוסט 2014

הטרקלין היכל התלמוד

את מסעדת הטרקלין של יוסי בן אודיס אני מכירה היטב. יוסי הוא איש רב פעלים, יוזמות ורעיונות ויחד עם זאת, הוא מקפיד לדבוק בתפריט אחד, וותיק וטוב ולמי שהופך ללקוח קבוע במסעדה, מובטחת אותה חוויה בכל ביקור. בכל זאת התכנסנו שוב בטרקלין ה...חדשה!
 
הטרקלין ביסטרו בשרים ויין הוקם לפני כ 8 שנים, ע"י הסומלייה יוסי בן אודיס והשף משה יוחנן, כשלכל אחד מהשותפים אהבה לתחומו והשילוב ביניהם משתדך מצוין לחוויית אירוח, אותה מעניקים צוות המלצרים המיומן במקום. לאחר 8 שנות פעילות מוצלחות ופוריות, המסעדה העתיקה את מקום מושבה מנחלת בנימין והתמקמה בנוחות במבנה, שהיה הבית של מסעדת כתית. המבנה הוא בית תל אביבי בן 80 שנה, בעל רצפות מצוירות ותקרות מעוטרות. החלל מכיל 180 מקומות ישיבה ב-4 חדרים ו-3 מרפסות ברחוב, בהיכל התלמוד 4 (כתית לשעבר).

יוסי בן אודיס הוא בעיני יוסף בעל החלומות, מגשים בדבקות חלום אחר חלום תוך הקפדה על אידאולוגיה של יצירת מקומות עבודה לתושבי הצפון, שם גדל וקידום תרבות היין בישראל. יוסי חשף בפנינו בארוחה הזאת  "בייבי" חדש שלו, אחד מוצלח שמכוון לעתיד גדול, תכירו אותו בהמשך...

הבר

החצר היפה
ישבנו בשולחן שהיה ערוך לכבודנו, ופתחנו, איך לא... בכוס יין לבן צונן
ואז החל לזרום האוכל המוכר של הטרקלין והאמת, היה כיף לשוב אל אותן המנות, שהוותק רק מיטיב עמן.

התפריט והמחירים נשארו בדיוק אותו הדבר עם עוד כמה מנות שיתווספו לתפריט בעתיד ועם תפריט קינוחים חדש פרי יצירתה של הקונדיטורית: נעמה אהרון .

מנות הפתיחה היו מצויינות , המנה המנצחת (שוב ) שלי היא מנת פטה הכבד עם התאנים, עשירה ומענגת!


את ההפוגה בין הראשונות לעיקריות ניצל יוסי בכדי להציג לנו את הבייבי החדש שלו, עליו רמזתי בפתיחה. תכירו את יקב שאטו דה גליליי : יקב בוטיק, המייצר 3 סוגיי יינות בגליל העליון. היין ברובו מיועד ליצוא ומעט מאוד ממנו למסעדות איכות וחנויות יין מובחרות .
לאתר היקב : http://www.chateau-de-galilee.com/

המנות העיקריות, בשרים מובחרים , מנת הדגל של הטרקלין הכוללת אבן לוהטת לצליית הבשרים (סינטה) היתה נפלאה כתמיד, הפעם טעמנו גם מנתח נדיב וטעים מאוד של פורטר האוס (900 גרם) ומה יש להגיד...ממליצה בחום  על המנה הזאת!
לשמחת כולנו, באגף הקינוחים חל שדרוג גדול ולמעשה, כל מנות הקינוח זכו להתחדשות מבורכת ואהבנו אותן עד מאוד!
בטרקלין מתקיימות באופן קבוע מגוון פעילויות קולינריות מיוחדות במינן:

בחדרים הפרטיים ממשיכים לקיים  3 פעמים בשבוע את  הארוחה מהסרטים - חוויה בה ביקרו ונהנו עד היום - למעלה מ 18 אלף  אורחים, בארוחה שדורגה כ"אחת מ 100 הארוחות המיוחדות בעולם "

כמו כן, בטרקלין צוות של 4 מדריכות העורכות סיורים קולינאריים בשוק הכרמל- סיורי השוק - מסטרשוק - חוויה של 3 שעות של טיולים את תוך חלומות של בסטיונרים מהשוק, סיור שוק הכולל טעימות של יינות ואוכל במשך 3 שעות ובסופו ארוחה בת 10 מנות .

בטרקלין לא מוותרים גם על תרומה קבועה לקהילה: "במקום אנו מקיימים מידי תקופה אירועי התרמה מיוחדים ופעילויות למען הקהילה - את אירוע הפתיחה החלטנו לערוך ל - 150 קשישים ניצולי שואה ובהספקת מנות לעוד 900 קשישים ניצולי שואה נוספים ברחבי הארץ"  http://www.hatraklin.co.il/?module=events&item_id=6&event_id=23

וגם לחיילי מבצע צוק איתן דאגו בטרקלין והביאו לשטח מאות מנות המבורגר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה