יום שבת, 29 באוגוסט 2015

"רשימו" של להקת ורטיגו


רגע לפני סיבוב הופעות רחב באיטליה, ארצות הברית וקולומביה ראיתי את
להקת המחול ורטיגו בסוזן דלל עם היצירה רֶשִימוֹ Reshimo כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים

המופע היה אינטנסיבי מאוד, סוחף ומהפנט, מהרגע הראשון העביר אותי למיימד זמן קצב ותנועה אחרים, בו להקה של יצורים גמישים ונמרצים, אפשרו הצצה לעולם קסום של תנועה אחרת, של חיבור שהורכב מחושניות-ילדיות,נשיות-גבריות  ה"יצורים" מלאי הבעה, נעו כבודדים וכקבוצה או בזוגות ויצרו מרקמים של יחסים , יצורים שהם ספק דגיגים- חוצנים- בני אדם, נעים סביב הוויה משתנה ומתפתחת חוזרת וגואה ומתעצמת כמו גלי ים שמתחתם להקת "יצורי הרשימו" ...'רֶשִימוֹ' Reshimo - רושם של הדבר, שנותר בנו פנימה, לאחר הסתלקותו. מושג קבלי שמהותו הינה: רושם האור - הקו הדק המשוך על הכלי, שנותר עם הסתלקות האורות. ההתגלות של מה שנותר בחלל הפנוי. המסע בחלל הפנוי הוא הזמן בו הנפש מזומנת לכל. הרשימו מעורר את התשוקה למצב העתידי.
בעבודתה זו עוסקת הכוריאוגרפית נעה ורטהיים במעברים בין התנועה האינסופית, הכאוטית, המופשטת, לרגע הקונקרטי. מתחקה אחר היש הראשוני, הנסתר, ומעוררת מתוכו תשוקה אל מה שתחום בזמן ובמקום. היא מכלילה את המרווח וההמתנה כמהות חיה בתהליך בריאהבמקצב מלא חיות ומשחק היא מתבוננת מחדש במצטבר והרוחש בקרבה של השהות. מייצרת חלל פנוי מחוקיות בתוך ההוויה, המשמש מגנט לחיפוש אחר רגש, ידע ויצירה.
 במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2015
להקת המחול ורטיגו, עומדת בימים אלה לפני סיבוב הופעות בינלאומי באירופה ובארה"ב, במסגרתו תופיע במרכזי מחול ואמנויות במילאנו, ניו יורק, דנוור ובוגוטה. אחד המופעים אשר יוצגו ברחבי העולם הינו "רשימו" אשר אותו תציג הלהקה בארץ בחודש אוגוסט במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2015 (1/7-5/9/2015) במרכז סוזן דלל.


כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים
ע. כוריאוגרפית, יוצרת שותפה: רינה ורטהיים-קורן
רקדנים ושותפים ליצירה: מריה סלבק, ניצן משה, שון אולס, תמר ברלב, תומר נבות, מיכה עמוס, איתי פרי, דניאל קוסטא
מוסיקה: רן בגנו
עיצוב תלבושות: רוזי כנען
עיצוב במה ותאורה: דני פישוף – מג'נטה
אורך המופע: כשעה
 www.vertigo.org.il


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה